Sosyal Medya Yönetimi

Sosyal Medya Danışmanlığı

Sosyal medya, bireylerin tek taraflı yada eş zamanlı paylaşım yapıp birbirleri ile iletişim kurmalarına olanak sağlayan dijital yapıdır. Dijital dünyanın gelişmesiyle bireyler günlük yaşantılarının bir çoğunu sosyal platformlarda geçirmektedirler. Kimileri sosyal medyanın büyüleyici dünyasından gelir elde etmektedirler. Sosyal medya, bireyler için günlük yorgunluğunu atacak yada zaman içerisinde ki streslerini azaltacak bir ilaç haline gelmiştir.

Teknolojinin ve sosyal medyanın gelişmesi ile firmalarda bu güçden yararlanarak kazançlarına kazanç elde etmeye başlamıştır. Tüm kullanıcılar dijital dünyada zamanını geçirirken bir yandada sosyal medya üzerinden alış veriş gerçekleştirip, firmalarında hizmetlerini inceleyebilirler.
Bu doğrultuda sosyal medyayı kullanan bireylerin eli kolu ve ayağı tamamen dijital dünya olduğuna kanaat getirmiş oluruz.

Neden Sosyal Medya Danışmanlığı Hizmeti Almalısınız ?

Bugün akademik verilere göre Türkiye nüfusunun %78’i internet kullanmaktadır. Bu internet kullanıcılarının %83’ü sosyal medya platformlarını kullanmaktadır. Yapılan araştırmalara göre sosyal medya platformlarında kurulan hesaplar yarı yarıya ticari hesaplardır. Kullanıcılar firmalarını yada yaptıkları meslekleri ticari hesap oluşturarak bir şekilde ulaşamadıkları müşterilere ulaşma yöntemi geliştirmişlerdir. Ticari hesapları kontrol ettiğimizde ürün satışları, reklam ve tanıtım yönünden yeterince faydalı olmadığını gözlemleyebiliriz. Bu noktada firmaların kazançlarını arttırmak ve marka olma yolunda daha fazla müşteriye ulaşmak için sosyal medya danışmanlık hizmeti veren firmalardan destek aldığını belirtmek isteriz.

Sosyal medya danışmanlık hizmetinde müşterilerimize sunulan hizmet;

– ulaşmak istediği müşteri hedefli çalışma düzenlemek için bir plan oluşturmak.
– plan doğrultusunda ilk önce marka ticari hesabı olup olmadığını kontrol ederek, yok ise oluşturmak var ise girilen verileri doğru ve hedefleyici olarak yeniden düzenlemek.
– yapılan planlama ve anlaşma doğrultusunda firmanın yapacak olduğu reklam ve satışlar için uygun ve firmaya özel grafikler oluşturularak hedeflediği müşteriye periyodik tabloya göre göstermek.
– ayrıca haftalık, ayllık ve yıllık planlamalarda raporlama ve istatistikleri belirleyip hedef kitlesini arttırmak.
– Ek olarak satışını veya reklamının yapılması istenen özel bir hizmet yada ürün mevcut ise sosyal medyanın reklam özelliklerini kullanmakda hizmetimiz içerisinde mevcuttur.