Grafik Tasarım

Grafik Tasarım Nedir ?

Grafik Tasarım, hayal gücünün teknoloji ile birleştiği iletişim yöntemidir. Bir konuyu veya bir mesajı anlatmak için görsel ögeleri kullanarak düşüncesi yansıtabiliriz. Bu ögeler seçilirken verilmek istenen mesaja uygun seçilmelidir. Grafik Tasarım denince akla güncel hayatımızda gördüğümüz bir çok araç ve gereçler gelmektedir. Bunlardan bazıları, afişler, broşürler, kartvizitler, özel yapıtlar hatta duvara yazılan renkli yazılar. Kısacası grafik tasarım, duygu, düşünce ve hayal gücünü belirli bir forma sokmaktır.

Grafik Tasarımın Genel Amacı Nedir ?

Sahip olunan veya istenilen hedef kitleye marjinal , özel , yenilikçi ve ilgi çekici olarak tasarlanan görselin hafızalara yer edinmesi ve verilmek istenilen mesajın ilk etapta algılanmasıdır. Böylelikle hedef kitlenin aklında olumlu etkiler bırakılmış ve ihtiyacı olması durumunda akla ilk gelen firma olmasını sağlayacaktır. Grafik tasarımda hem içerik hem görsel önemlidir fakat görsel daha ön plandadır. Çalışma yapılırken fark yaratarak kullanılacak olan görselleri farklılığını gösterecek şekilde kullanması gerekir. Tabi ki çalışma yapılırken ahlak kuralları alanı içerisinde doğru hedef kitleye yönelik yapılması gerekmektedir. Grafik Tasarım alanı içerisinde bulunan ; logo, baskı, afiş, hareketli ekran, kitap, dergi, kartvizit ve benzeri çalışmalar dijital veya dijital olmayacak şekilde tasarlanıp sonrasında baskıya gönderilmektedir. Kısaca çıkacak olan ürün için, görsel tasarım istenilen hayallerin gerçekleştirilmesi için en büyük adımlardan biri olacaktır.

Hayal dünyasında var olan duygu ve düşünce bütünlüğü teknoloji ile bir araya gelerek belirli programlar eşliğinde görsellik kazanmıştır. Çeşitli bilgisayar programlarıyla hayal edilen unsur görsellik kazanarak soyut durumdayken somutlaştırılmıştır. Corel Draw , Adobe İllustrator gibi bir çok programla görsellik kazandırılabilir.
Bu doğrultuda firmanızın tasarım bölümünde oluşturulacak tüm materyallerde GOG Creative’in uzman kadrosundan destek alabilirsiniz. Bizler firmaların istenilen müşteriye ulaşması için hazırladığımız görsellerde, tamamıyla firmaya özel tasarımlar eşliğinde hedef kitleyi baz alarak çalışmaktayız. Sizde firmanız için destek almak istiyorsanız bize ulaşabilirsiniz. Unutmayın “Doğru reklamın adresi GOG Creative”!